כיצד יודעים שצריך לבצע חיזוק של מבנה מסוים?





חיזוק בניינים



בחיים המודרניים שלנו הבניין הוא הכול בשבילנו. זה המקום שבו אנו מעבירים את מרבית זמננו, בין אם מדובר בדירה פרטית או במשרד עבודה. במשך שנים רבות אנו עוברים מבניין לבניין, מבלי להיות מודעים לבטיחות שלו. כי בעוד ישנם בניינים גבוהים וחזקים שנבנו על פי כל התקנים המחמירים ומסוגלים לעמוד בפני זעזוע עמוק כמו רעידת אדמה, הרי שבדיקה מעמיקה יכולה לגלות שקיימים גם בניינים רעועים ומטים ליפול שעלולים לסכן את הסביבה והגרים בהם. מסיבה זו, יש לקרוא למקצוענים אש יודעים לבצע חיזוק מבנים.





בדיקה מקיפה של אנשי מקצוע מגלה לא פעם שיש צורך לחזק מבנה מסוים, אך לפעמים ניתן לראות בבירור שהבניין ישן ומתחיל להתפורר. לדוגמה, אריחים המתחילים להתרופף מהקירות החיצוניים של הבניינים, סדקים הנוצרים על גבי הבניין או צבע שהולך ומתקלף. נוסף על כך, ברוב המקרים מבצעים בדיקה מעמיקה יותר הכוללת סריקת מבנה בפיקודו של מהנדס בניין מקצועי ובדיקת הליקויים השונים. במהלך הסריקה בוחנים גם את התקן שלפיו נבנה הבניין, ואם הוא אינו עומד בתקן של רעידת האדמה, הרי שקיימת סכנה ממשית לכך שהוא יקרוס, וחשוב לפעול במהירות. ברגע שמזהים ליקויים בבנייה, מהנדס הבניין מכריז על המבנה כמסוכן. הוא מעביר את כל המידע לרשות המקומית וזו דורשת מבעלי הבניין לבצע חיזוק מבנים מסוכנים בהתאם להנחיות.



איך מתבצע חידוש וחיזוק מבנים?



חיזוק מבנים מתבצע בכמה שלבים משמעותיים. אם הבניין שלכם עומד לעבור תיקון וחיזוק, מומלץ להכיר את השלבים האלה על מנת לדעת לקראת מה אתם הולכים:



שלב א – הבדיקה



כפי שהוזכר מקודם, בשלב הראשוני בודקים היטב את המבנה על מנת לוודא שהוא זקוק לתיקון, חיזוק ושדרוג. כאשר מתקבל אישור מהעירייה על חיזוק ושיפור המבנה, על בעלי הדירות באותו בניין להתאחד על מנת להוציא את השיפוצים מהכוח אל הפועל. חשוב שלאורך התקופה הזו ילווה אותם עורך דין מקצועי, היות שהתהליך מערב חתימה על חוזים.



שלב ב – חותמים על החוזים הסופיים



בשלב זה יש צורך לקבל אישור סופי מטעם הוועדה להתחדשות עירונית וליצור קשר עם קבלנים מקצועיים המבצעים את פעולת השדרוג והחיזוק. הקבלנים מנהלים קשר עמוק ואישי עם הדיירים לאורך כל הדרך, עד לקבלת התוצאה הסופית.



שלב ג – תכנית הבנייה



זהו השלב שבו הדיירים מקבלים את התכנית המלאה והמפורטת שלפיה יפעלו השיפוצניקים והפועלים כדי להשלים את העבודה, בהתאם לכל מה שנקבע בוועדה. שיפוץ בתים ישנים יכול לכלול מגוון רחב של עבודות כמו שבירת קירות, חיזוק נקודות החשמל, הרכבת פיגומים, חיזוק סדקים, תיקוני טיח, צביעה של הבניין מבחינה חיצונית וכדומה.



שלב ד – מתחילים בבנייה



אחרי שהתקבלו כל האישורים מהדיירים ונחתמו ההסכמים הרלוונטיים, יוצאים לדרך, בשלב זה השיפוצניקים משתמשים בכל הכלים הטכנולוגיים העומדים לרשותם על מנת לבצע את כל השיפוצים שעליהם הוסכמו מראש בכמה שפחות רעש ולכלוך. משך העבודה תלוי במורכבותה ובסוג עבודת השיפוץ שיש לבצע. ובסופו של דבר, מתקבל בניין חדיש וחזק והדיירים מרוצים מהשינוי שחל בו.



איך תשפיע עלינו הבנייה?



בסיום פרויקט הבנייה אתם תקבלו בניין דירות מושקע וחזק שלא יעמיד אתכם בסכנה בעת טלטלה חזקה כמו רעידת אדמה ופגיעת טיל. אבל זה עוד לא הכול. לאחר חודשים ארוכים של שיפוצים וחוסר נוחות, אתם מקבלים לידכם דירה משודרגת, עם מעלית, יותר מקומות חניה, מרפסות ועוד. השיפוץ הכללי וחיזוק המבנים מעלה את ערכה של הדירה, כך שאפשר להשכיר אותה או למכור אותה בסכום כסף גבוה יותר ממה שתוכנן בהתחלה. מעבר לכך, כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, חשוב לבחור את הקבלן הנכון.



איך בוחרים קבלן לעבודות החיזוק והבנייה?



בחירת קבלן היא קריטית בעבודות מורכבות כמו חיזוק בניינים, ולכן יש צורך לשים לב לכמה פרמטרים. דבר ראשון, כדאי לבחור בקבלן הרשום בפנקס הקבלנים של משרד השיכון. כך תהיו בטוחים יותר שלקבלן כזה יש ניסיון בשטח ושהוא מכיר את העבודה. דבר שני, חשוב לוודא שהקבלן מתמחה בנושא של חיזוק מבנים ויודע כיצד לנהל את העבודה. ולבסוף, כשיש ספק – אין ספק. אם אתם חושדים בכך שהתנהלותו של הקבלן אינה מקצועית, חשודה, או שהוא "נעלם" ולא יוצר קשר זמן רב, כדאי לעבור הלאה בחיפוש אחר קבלן מהימן.



חולמים על שיפוץ לדירה או לעסק?



לפגישת ייעוץ ללא התחייבות או עלות
השאירו פרטים וניפגש לקפה